Loading...
Piece 2020-06-21T18:11:06+00:00

Podgrzewacze wody do saun i balii ogrodowych

piec do sauny zanurzeniowy ładowany od góry

Piec zanurzeniowy z załadunkiem drewna od góry

Jest to najtańszy i najprostszy piec do balii ogrodowej, posiada ruszta wodne i wykonany jest ze stali nierdzewnej, załadunek drewna oraz czyszczenie pieca odbywa się od góry, ruszta umieszczone są koło wylotu komina dzięki czemu nie ma znacznych strat ciepła piec grzeje wodę w bali od 3-6 godzin w zależności od wielkości beczki oraz warunków pogodowych.

piec do sauny opalany przez ścianę

Piec zanurzeniowy z załadunkiem drewna przez ścianę

Jest to piec zdecydowanie najlepiej grzejący wodę. Piec posiada ruszta wodne czyli palenisko; dodatkowo piec posiada duży język wodny, dzięki czemu nie ma znaczących strat ciepła, poza tym szybko i wygodnie się w nim rozpala i wygodnie czyści. W tym przypadku nagrzewanie wody w balii skraca się znacznie i trwa ok 2-4 godzin. Piec wykonany jest ze stali nierdzewnej.

balia ogrodowa sauna piec

Piec zewnętrzny z załadunkiem drewna poza balią

Jest wykonany ze stali nierdzewnej z rusztami wodnymi czyli paleniskiem i dużym językiem wodnym u wylocie komina oraz płaszczem wodnym. Dobre rozwiązanie gdy chcemy mieć więcej miejsca w balii. Dwa węże doprowadzają i odprowadzają wodę na zasadzie grawitacji, czyli zimna woda wchodzi a ciepła wychodzi z pieca. Nagrzewanie wody jednak jest nieco dłuższe i trwa ok od 3-6 godzin.

Czas nagrzewania wody zależy od umiejętnego palenia, suchości drewna, rozmiaru balii oraz warunków jakie panują na zewnątrz. Zalecane jest drewno liściaste o wilgotności ok. 16-18 % (sezonowane).

Chcesz wiedzieć więcej?

Chętnie odpowiemy na Twoje wszystkie pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

POROZMAWIAJMY